Dom Michała Kajki ponownie staje się miejscem aktywności twórczej. W Ogródku startuje cykl letnich warsztatów malarskich, w wyjątkowej przestrzeni sąsiadującej z malowniczym Jeziorem Kraksztyn. Organizatorami projektu są Bożena Bieleniewicz Vedic Art i Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

Warsztaty plenerowe w Ogródku realizowane są w oparciu o metodę Vedic Art. Jej głównym celem jest rozwój świadomości, przy wykorzystaniu techniki intuicyjnego malowania. Stworzona została przez szwedzkiego artystę Curta Källmana. Dziś z sukcesem jest wykorzystywana na całym świecie, inspirując do tworzenia, któremu towarzyszy wszechstronny rozwój osobisty.

Warsztaty Vedic Art to doskonała okazja, aby tworzyć doświadczając „tu i teraz”. Sięgając po pędzel podążamy za intuicją, malujemy z głębi duszy i serca to, co czujemy. Inspiracją są cisza i spotkanie samego siebie – podkreśla Bożena Bieleniewicz, inicjatorka spotkań plenerowych w Ogródku.

W ostatnich dniach maja (30-31 maja) odbyły się w Ogródku pierwsze warsztaty malarskie w oparciu o metodę Vedic Art. W ten sposób wystartował cykl, który będzie trwał przez cały sezon letni. Terminy kolejnych plenerów to:

  • 19-20 lipca
  • 24-28 lipca
  • 10-11 sierpnia
  • 18-22 sierpnia (z noclegiem w Ogródku)

Vedic Art to tworzenie bez oczekiwań. Zaczynając obraz – nigdy nie wiemy co namalujemy. Vedic Art to bowiem malarstwo serca i duszy – malarstwo intuicyjne.

Startujemy z cyklem warsztatów, aby skorzystać z energii tego niezwykłego miejsca na kulturowej mapie Mazur – podkreśla Michał Misztal z Muzeum Michała Kajki – Pragniemy by przestrzeń, w której przed laty tworzył nasz mazurski poeta – Michał Kajka, żyła i inspirowała wszystkich odwiedzających Ogródek. Równocześnie motywowała do artystycznych poszukiwań i wchodzenia w głąb siebie.

Szczegółowe informacje o warsztatach (terminy, noclegi, cennik) i zapisy znajdują się na stronach:


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *